Szampony i odżywki

stomatologia holistyczna

Przesuszenie włosów jest bardzo częstą dolegliwością, z którą obecnie się borykamy. Dzieje się tak na skutek licznych czynników zewnętrznych, które niekorzystnie wpływają na poziom nawilżenia kosmyków. Należą do nich warunki atmosferyczne, ale także szereg zabiegów, które fundujemy naszym włosom każdego dnia. Najbardziej destrukcyjne są wszelkie czynności, związane z ingerencją chemiczną w głębokie struktury włosa.

Mowa oczywiście o trwałej ondulacji oraz koloryzacji, które trwale uszkadzają włosy i w zdecydowany sposób je przesuszają. Innym rodzajem zabiegów, nie pozostającym bez wpływu na stan kosmyków, są wszystkie działania, łączące się z użyciem wysokiej temperatury, czyli prostowanie, nakręcanie loków na gorące wałki lub suszenie przy pomocy suszarki. Ciepłe powietrze bowiem również powoduje retencję wody z komórek włosa, a co za tym idzie, przesuszenie go wewnątrz i na powierzchni. Dobre kosmetyki takie jak kerastase lub goldwell potrafią jednak dość szybko i sprawnie poradzić sobie z takim problemem. Wymagana jest wówczas odpowiednia pielęgnacja włosów suchych, której podstawowym celem jest zapewnienie im optymalnego nawilżenia, aby złagodzić efekty działania szkodliwych czynników. Szampon nawilżający jest niezbędnym kosmetykiem, ale to czego przesuszone kosmyki naprawdę potrzebują jest intensywna odżywka lub maska, przeznaczona do włosów, z takim właśnie problemem. Powinna posiadać składniki, których celem jest uregulowanie gospodarki wodnej wewnątrz struktur, a także lipidy, które będą łagodziły skutki wysuszenia.

Pielęgnacja włosów suchych musi zawierać wszystkie cenne substancje, najlepiej pochodzenia naturalnego, gdyż to zapewnia jej stuprocentową skuteczność i jak najlepsze rezultaty w postaci pięknych i błyszczących kosmyków. Kiedy poziom przesuszenia jest bardzo wysoki, należy zaprzestać używania takich urządzeń, jak prostownica i suszyć włosy w temperaturze pokojowej. W przeciwnym wypadku końce mogą zacząć się rozdwajać, staną się łamliwe i kuracja może nie przynieść spodziewanych efektów. Pielęgnacja włosów suchych jest wszak długotrwała i wymaga konsekwencji w działaniu.

dobry, znany gabinet kosmetyczny w Pszczynie