Pielęgnacja włosów

dobry fryzjer mokotów

Nie każda kobieta została obdarzona przez naturę gęstą i piękną fryzurą. Jednakże przy dzisiejszej, szerokiej ofercie specyfików, rozwiązujących wszelkie problemy z włosami, można zadbać o atrakcyjny wygląd nawet najcieńszych kosmyków. Odpowiednio dobrane środki, z których składa się pielęgnacja włosów cienkich, są w stanie zdziałać prawdziwe cuda, jeśli chodzi o nadanie fryzurze objętości. Skuteczna terapia to przede wszystkim dobry szampon i odżywka, przeznaczone do tego rodzaju włosów.

Powinny one zawierać niezbędne składniki odbudowujące i regeneracyjne, dzięki którym włosy zyskają doskonałą kondycję. Niezbędne są również związki, które posiadają właściwości unoszące kosmyki u nasady. W ten sposób bowiem zadbamy o wizualne zagęszczenie fryzury. Odżywek i masek nie wolno nakładać w nadmiarze, gdyż może to spowodować nieestetyczne posklejanie pasm i ich obciążenie, co spowoduje uzyskanie efektu przeciwnego od zamierzonego. Rodzaj tych produktów powinien zostać starannie dobrany przez fryzjera, gdyż tylko fachowiec jest w stanie trafnie określić potrzeby i wymagania tego typu włosów i polecić odpowiednią kurację. Pielęgnacja włosów cienkich to jednakże nie tylko używanie dobrych szamponów i odżywek. Trzeba też pamiętać o kilku zasadach i konsekwentnie się do nich stosować, jeżeli zależy nam na urodzie naszej fryzury. Chodzi oczywiście o unikanie zbyt inwazyjnych zabiegów fryzjerskich, takich jak trwała ondulacja lub farbowanie.

Cienkie i delikatne włosy są bowiem bardziej podatne na wszelkie uszkodzenia. Nie oznacza to, że trzeba definitywnie zaprzestać, na przykład koloryzacji, ale warto zmniejszyć jej częstotliwość, a farby z amoniakiem zastąpić tymi delikatniejszymi pod względem działania. Dobrym sposobem jest zaprzestanie stosowania ciężkich lakierów, żeli lub innych środków do stylizacji, gdyż ich nadmiar dodatkowo obciąża włosy i sprawia, że w efekcie wyglądają na cieńsze, niż w rzeczywistości. Dobrą alternatywą jest pianka, która również będzie stanowić jeden z elementów kuracji, takiej jak pielęgnacja włosów cienkich.

Profesjonalna wycena przedsiębiorstw warszawa GLC kompleksowe usługi dla firm