Szampony do włosów

Kiedy zaobserwujemy małe, białe drobinki na ubraniu, zwiastujące pojawienie się łupieżu, najczęściej wpadamy w panikę. Sięgamy po stertę niepotrzebnych specyfików, wylewamy je w nadmiernych ilościach na głowę i łykamy niezliczone liczby różnych pigułek, które miałyby nas uchronić przed tym schorzeniem. A jedyną rzeczą, którą powinniśmy zrobić, jest zaopatrzenie się w skuteczny szampon przeciwłupieżowy, bogaty w cynk, siarkę, selen, kwas salicylowy lub smołę pogazową.

Choć nazwy te nie kojarzą się zapewne z pielęgnacją włosów, to jednak są zabójcze w działaniu przeciwko łupieżowi. Są to składniki pochodzenia naturalnego, które usuwają widoczne efekty choroby, a co ważniejsze, usuwają jej przyczyny oraz zapobiegają jej nawrotom. Dobre szampony takie jak te produkowane przez Matrix to skład dający absolutną pewność zwycięstwa w walce z tą przypadłością. Kuracja jest wprawdzie dość długotrwała, lecz warto się jej konsekwentnie trzymać, gdyż tylko w taki sposób pozbędziemy się kłopotu raz na zawsze. Kiedy zauważymy, że skóra na głowie przestała się złuszczać, nie zaprzestawajmy stosowania preparatu, lecz myjmy nim włosy, aż opróżnimy całe opakowanie. Jeżeli wybrany przez nas szampon przeciwłupieżowy okazał się skuteczny, zaopatrzmy się w kolejne opakowanie, z którego będziemy korzystać raz na kilka miesięcy, aby zabezpieczyć skórę przed wszechobecnymi grzybami, które mogą być przyczyną schorzenia. Szczególnie jest to istotne po wizycie w salonie fryzjerskim, gdzie niekiedy narzędzia, którymi posługuje się stylista, nie zostają dokładnie zdezynfekowane. Wówczas możemy się ponownie zarazić łupieżem i niezbędne stanie się przeprowadzenie kuracji od początku. Dbajmy też o odpowiednie nawilżanie włosów i skóry głowy, unikajmy zbyt dużej ilości środków stylizacyjnych i płuczmy dokładnie włosy po nałożeniu odżywki, gdyż nadmiar wszystkich tych kosmetyków może przyczynić się do nawrotu schorzenia.

Jeżeli łupież doprowadzi do rozwoju innej choroby, takiej jak łuszczyca, szampon przeciwłupieżowy Matrix może być jedynie terapią wspomagającą, gdyż wtedy niezbędna jest opieka lekarska oraz zastosowanie odpowiednich medykamentów.

halle berry perfumy