Przesuszone włosy

Fryzjer Wrocław - Essenza

Codzienna pielęgnacja włosów suchych jest niezwykle potrzebna, aby zachować ich urodę na długi czas i uniknąć częstych wizyt w salonie fryzjerskim, gdzie stylista niemiłosiernie skraca i skraca kosmyki, by ściąć najbardziej zniszczone partie. Nie ma to znaczenia, jeżeli mamy krótką fryzurę, ale jeśli chcemy się cieszyć kaskadą długich włosów, musimy zastosować odpowiednią kurację regenerującą. Szampon do włosów suchych od Label.M to podstawa terapii nawilżającej, mającej na celu uzupełnienie niedoboru wody w komórkach włosa.

Dodatkowo wymagana jest odżywka i raz na jakiś czas silnie działająca maska, które wzmocnią kurację i zwiększą jej skuteczność. Dobry szampon do włosów suchych może zdziałać prawdziwe cuda, jeśli chodzi o utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci. Powinien mieć specjalną formułę ochronną, która zapobiegnie retencji wody z wewnętrznych struktur, a także wiele substancji natłuszczających. Wyjątkiem są włosy suche na końcach, a przetłuszczające się u nasady, gdyż wówczas używanie specyfików zbyt tłustych może nasilić wydzielanie sebum.

W takim przypadku należy sięgnąć po innego typu kosmetyk. Szampon do włosów suchych musi mieć w swoim składzie delikatne substancje myjące, które nie podrażnią i nie przesuszą kosmyków. Dobrze jeżeli poszerzony jest o naturalne, roślinne wyciągi, działające na suche włosy jak łagodzący balsam. Najlepszy sposób na kurację nawilżającą to najpierw umyć  głowę szamponem, delikatnie osuszyć kosmyki, a następnie nałożyć maskę lub odżywkę Label.M.

Raz w tygodniu warto zastosować bardziej intensywną terapię w postaci maski, którą aplikujemy w nieco większej ilości i zostawiamy na dłuższy czas. Rewelacyjne efekty daje przebywanie wówczas w ciepłej kąpieli lub, jeżeli mamy taką możliwość, w saunie. Pod wpływem ciepła łuski włosa rozszerzają się, dzięki czemu substancje nawilżające wnikają głębiej. Następnie trzeba maskę dokładnie spłukać, najpierw ciepłą wodą, a później stopniowo zmniejszać jej temperaturę aż do zimnej, która z kolei zamknie łuski.

www.oudhmusk.pl