Włosy suche

Pielęgnacja przesuszonych kosmyków, czyli jak działa szampon do włosów suchych. Suche włosy są prawdziwym utrapieniem dla osób, które się z takim problemem borykają. Przesuszenie włosa powstaje na skutek różnorodnych czynników i są to zarówno działania niezamierzone, jak i całkowicie świadome zabiegi, jakie wykonujemy na naszych włosach każdego dnia. Jeżeli mamy w zwyczaju modelowanie fryzury przy użyciu wielu środków stylizacyjnych, takich jak lakiery, żele lub woski, to nie ma się czemu dziwić, że powierzchnia kosmyków staje się chropowata i brak jej odpowiedniego nawilżenia.

Składniki chemiczne, obecne w kosmetykach stylizacyjnych, dostają się również do wewnętrznych struktur i sieją tam spustoszenie. We efekcie włosy wysuszają się, końce zaczynają się rozdwajać i przypominać nieestetyczne widełki, a cała fryzura nie prezentuje się zachwycająco. Jeśli jeszcze do masy chemicznych środków dodamy działanie wysokiej temperatury z suszarki, prostownicy lub lokówki, to mamy gwarancję, że całkowicie straci swój zdrowy wygląd. Jeżeli nie możemy zrezygnować z produktów utrwalających, ponieważ włosy są niesforne i wymodelowana fryzura nie utrzymuje się zbyt długo, wymagane jest zafundowanie włosom intensywnej terapii nawilżającej. Jeżeli masz problem tego typu wówczas powinnaś skorzystać ze sprawdzonych, markowych szamponów takich jak kosmetyki Label.M.

Pierwszy krok to szampon do włosów suchych, który przywróci kosmykom optymalny poziom wilgoci wewnątrz włókna. Dobrze, jeżeli jego skład jest urozmaicony i posiada takie substancje, które dokładnie usuwają zanieczyszczenia oraz klejące żele i pianki. Tylko dobrze oczyszczone włosy będą w stanie wchłonąć związki odżywcze i regenerujące z maski lub odżywki. Dobry szampon do włosów suchych powinien posiadać właściwości ujednolicające końcówki , tak by nie trzeba było ich ścinać u fryzjera. Musi również ułatwiać rozczesywanie, gdyż szarpiąc grzebieniem lub szczotką mokre kosmyki, możemy spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Już po samym myciu włosy powinny nabrać  blasku i stać się aksamitne w dotyku. Stosowanie szamponu do włosów suchych Label.M zawsze powinno być uzupełnione odpowiednią odżywką o równoległym działaniu.

kosmetyki bio