Odżywki

olejek tamanu

Pielęgnacja włosów to pojęcie bardzo ogólne i każdy rozumie je na swój, indywidualny sposób. Dla każdego bowiem oznaczać ona może coś zupełnie innego. Niektórym wystarczy samo mycie włosów odpowiednim szamponem, dla innych pielęgnacja musi wiązać się z częstymi wizytami w salonie fryzjerskim, gdzie stylista poddaje włosy specjalnej terapii regeneracyjnej. Z której strony by na to nie patrzeć, domowa pielęgnacja nie może obejść się bez takich produktów, jak odżywki do włosów. Same szampony, choćby najlepsze, nie zapewnią takich efektów jak sprawdzone odżywki.

To one właśnie posiadają całe bogactwo składników pielęgnacyjnych, nawilżających i regeneracyjnych, które niezbędne są dla zachowania zdrowia i urody włosów. Oczywiście mycie kosmyków i skóry głowy jest niezwykle ważne, gdyż oczyszcza z zanieczyszczeń i pozostałości środków stylizacyjnych, które mogłyby uszkodzić delikatne pasemka. Jest też swoistą bazą pod dalszą pielęgnację, której niezbędny element to aplikowanie odpowiednio dobranej odżywki do włosów. Taka terapia nadaje się do częstego stosowania, nawet codziennie, gdyż nie obciąża kosmyków, a daje niezwykłe rezultaty. Oczywiście można ją także wspomóc dobrą maską, której należy używać nie częściej, niż raz w tygodniu. Stosując odżywki do włosów trzeba tylko pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim preparat taki powinien być starannie dopasowany do danego rodzaju włosów. Tylko wówczas można spodziewać się oczekiwanych efektów i mieć pewność, że kuracja posłuży kosmykom. Ponadto nigdy nie należy przesadzać z ilością nakładanej odżywki do włosów, gdyż nadmiar i tak nie zostanie wchłonięty, więc szkoda niepotrzebnie ją marnotrawić. Zbyt wiele tego preparatu nie przysłuży się kondycji fryzury, a będzie go ciężko spłukać. Na ogół wystarczy wielkość orzecha. Pamiętajmy też by odżywkę dokładnie spłukać, gdyż pozostałości mogą posklejać pasemka, co negatywnie wpłynie na ich końcowy wygląd po wysuszeniu. Do płukania najlepiej nadaje się chłodna lub nawet zimna woda.

Kilka słów na temat działania odżywki do włosów. Dbanie o piękny wygląd włosów wcale nie jest trudne i nie wymaga dużego zachodu. Potrzeba tylko trochę konsekwencji, kilku zasad i niezbędnych produktów do pielęgnacji. Jako podstawę można traktować dobry szampon, dobrany pod względem indywidualnych potrzeb. Oczyści on skórę głowy oraz pasemka z sebum i zanieczyszczeń i przygotuje je do dalszych zabiegów. Po każdym myciu nieodzowne jest stosowanie odżywki do włosów, o działaniu dopasowanym do szamponu. To ten preparat właśnie stanowi meritum kuracji, gdyż zawiera cenne składniki o charakterze nawilżającym, regenerującym, odbudowującym lub wzmacniającym. Zadaniem odżywki do włosów jest także ochrona przed czynnikami środowiska zewnętrznego, które mogą mieć negatywny wpływ na stan kosmyków. Istnieją dwa rodzaje tych produktów: takie, które należy spłukać i te, których spłukiwać nie należy. Odżywki do włosów do spłukiwania odznaczają się intensywniejszym działaniem i posiadają większą skuteczność. Drugi rodzaj preparatów to niejako uzupełnienie pielęgnacji, nadanie fryzurze ostatniego sznytu, który przede wszystkim posiada właściwości wygładzające i nabłyszczające. Nie jest konieczne jego stosowanie, chyba, że kosmyki są w bardzo złym stanie lub po umyciu puszą się. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w silnie regenerującą maskę, której częstotliwość stosowania jest mniejsza, ale która zapewni włosom prawdziwą bombę witaminową. Maskę należy nakładać raz w tygodniu, nie częściej. Odżywki do włosów można z kolei stosować nawet codziennie, gdyż mają lekką konsystencję, nie sklejają pasemek i nie obciążają ich.

O jednym trzeba tylko pamiętać, by nie pozostawiać tych preparatów na kosmykach zbyt długo, ponieważ gdy wyschną stają się trudne do usunięcia. Fryzura po wysuszeniu wówczas może nie prezentować się atrakcyjnie i sprawiać wrażenie przyklejonej do głowy. Czas oddziaływania odżywki do włosów to najwyżej kilka minut. Więc po jego upływie należy ją dokładnie spłukać, najlepiej zimną wodą, która zamyka łuski włosa, dzięki czemu fryzura zostaje wygładzona i zyskuje przepiękny połysk.

Spróbuj wyprobować olej-kameliowy.pl