Włosy cienkie

Cienkie włosy są też często niezwykle delikatne i wymagają specjalnej i troskliwej kuracji wzmacniającej. Aby dostarczyć im niezbędnych składników odżywczych i odbudowujących, należy zaopatrzyć się w niezbędne kosmetyki, z których składać się będzie codzienna pielęgnacja włosów cienkich.

Pierwszym etapem terapii jest użycie szamponu do mycia, który dokładnie oczyści kosmyki z wszelkich zanieczyszczeń i przygotuje je do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Tylko dobrze oczyszczone włosy bowiem będą w stanie wchłonąć wszelkie substancje, korzystnie wpływające na ich stan. Następnie bardzo istotna jest odpowiednia odżywka, która posiada bardzo bogaty skład i ma właściwości unoszące kosmyki u nasady. Jest to niezmiernie ważny element, gdyż uniesione włosy wydają się gęstsze i prezentują się znacznie atrakcyjniej. Odżywka powinna mieć lekką, kremową konsystencję, aby nie obciążała i nie sklejała pasm. Nie należy też przesadzać z ilością nakładanego preparatu. Wielkość orzecha w zupełności wystarczy, by dostarczyć włosom odpowiednich witamin i minerałów. Nie powinno się także przekraczać czasu działania, podanego na opakowaniu, ponieważ zbyt długie zostawianie odżywki na włosach może utrudniać dokładne jej spłukanie. A jest to nieodzowne, gdy chcemy, by włosy po wysuszeniu wyglądały na gęstsze, niż są w rzeczywistości.

Pielęgnacja włosów cienkich może zostać uzupełniona o specjalną maskę lub serum, które charakteryzują się intensywniejszym i głębszym sposobem działania. Kosmetyki te, w przeciwieństwie do odżywki, którą warto stosować po każdym umyciu, powinno się aplikować znacznie rzadziej. Czasem wystarczy raz w miesiącu, by kosmyki otrzymały prawdziwą bombę substancji odżywczych. Po nałożeniu maski można przebywać, na przykład w ciepłej kąpieli, aby łuski włosa pootwierały się, dzięki czemu wszelkie składniki będą mogły wniknąć w najgłębsze jego struktury. Jeśli w taki sposób odbywać się będzie pielęgnacja włosów cienkich, możemy być pewni, że jej rezultaty przekroczą najśmielsze nawet oczekiwania.

Proponowana przez GLC restrukturyzacja firm to usługa kompleksowa