Suche włosy

sukienki na studniówkę

Codzienne modelowanie, aplikowanie dużych ilości środków stylizacyjnych i częste zabiegi fryzjerskie są przyczyną powstawania wielu problemów z włosami. Przesuszenie włókna należy do najpowszechniejszych i powoduje w efekcie niszczenie struktur, łamliwość i szorstkość. Żeby móc cieszyć się przepiękną fryzurą należy odpowiednio o nią zadbać. Nieodzowna zatem staje się staranna pielęgnacja włosów suchych, której podstawowym celem jest zapewnienie im optymalnego nawilżenia.

Kosmetyki Kerastase pomagają w regeneracji i odmłodzeniu takich włosów. Wszystkie kosmetyki, których używa się w walce z przesuszeniem kosmyków, muszą posiadać substancje nawilżające i natłuszczające, od szamponu począwszy, aż do odżywek i masek. Tylko taka pielęgnacja włosów suchych usunie problem i sprawi, że kosmyki staną się elastyczne, błyszczące i jedwabiste w dotyku. Chociaż szampon jest niezmiernie ważny, meritum stanowi dobra odżywka, dopasowana do tego rodzaju włosów. Wszelkie naturalne olejki i wyciągi roślinne mają zbawienny wpływ na przesuszone kosmyki, więc warto, żeby produkt Kerastase ten posiadał je w swoim składzie. Przy mocno przesuszonych włosach można raz w tygodniu aplikować intensywniej działającą maskę, która dostarczy komórkom włosa odpowiednich substancji regeneracyjnych. Kosmyki należy myć w letniej wodzie, gdyż zbyt ciepła może dodatkowo nasilać wystąpienie problemu. Spłukiwać najlepiej jest wodą zimną, która zamyka łuski włosa i sprawia, że staje się on niezwykle gładki i odbija światło, co w efekcie daje niepowtarzalny połysk.

A jak wiadomo, matowe kosmyki nie prezentują się zbyt atrakcyjnie. Pielęgnacja włosów suchych powinna polegać także na unikaniu wysokich temperatur. Oznacza to, że lepiej zrezygnować z suszenia włosów ciepłym strumieniem powietrza i pozwolić im samoistnie wyschnąć w temperaturze pokojowej. Prostownicę lub lokówkę warto jest zostawić na specjalne okazje, a włosy modelować przy użyciu okrągłej szczotki. Dzięki temu nie dojdzie do powstania dalszych uszkodzeń i nieestetycznego rozdwajania końców.

Gabinet kosmetyczny Wrocław - Essenza