Farba do włosów

catrice rozjaśniacz

Decydując się na farbowanie włosów zwykle wybieramy takie farby, które nam się podobają. Zwracamy oczywiście uwagę na kolor, bo jest to dla wielu z nas najważniejsze. Trzeba jednak zwrócić uwagę również na producenta takiej farby do włosów, gdyż jest to równie ważne. Nie wszyscy producenci są, bowiem dobrzy. Są lepsze i gorsze farby. Skąd więc wiedzieć, którą z nich wybrać? Szczególnie wtedy, gdy po raz pierwszy mamy zafarbować włosy. Na jakie marki kosmetyków do włosów się zdecydować – czy lepsze są farby Schwarzkopf? A może lepiej Kerastase?

Najlepiej poznać opinie innych osób. Istnieją takie strony internetowe, na których znajdziemy opinie o kosmetykach. Opinie te wystawiane są przez osoby, które miały okazję wykorzystać jakiś kosmetyk. Są one obiektywne i warto je czytać. Dzięki przeczytaniu danej opinii będziemy wiedzieć, czy dany kosmetyk jest naprawdę tak dobry, jak obiecuje producent. Możesz, więc sprawdzić jakie opinie są wystawione na poszczególne farby do włosów, a dzięki temu będziesz mogła wybrać najlepszą farbę. Jeżeli chodzi o wybór musimy zwrócić przede wszystkim uwagę na składniki. Doskonałe właściwości posiadają farby renomowanej firmy Schwarzkopf, ale dobre są także lakiery z serii Kerastase. W przypadku innych firm jest różnie. Oczywiste jest, że farby do włosów zawierają niestety niekorzystne składniki, jednak nie da się tego uniknąć. Można uniknąć jednak zbyt zwiększonej ich dawki. Dlatego przed zakupem farby czytaj składniki kosmetyku. Wybierając farby do włosów zwracamy oczywiście uwagę na kolor, gdyż jest on bardzo ważny dla każdej z nas. Jeżeli nie wiesz, na jaki kolor się zdecydować, najlepszym wyborem będzie zbliżony kolor do twoich naturalnych włosów. Jeżeli na przykład z natury masz ciemne włosy, możesz je na przykład lekko przyciemnić lub rozjaśnić. Kerastase posiada specjalne farby dla takich osób. Własną linię farb przygotował także i Schwarzkopf.

Nie poleca się farbowania na blond osobom o ciemnych, naturalnych włosach, gdyż bardzo często wygląda to sztucznie. Takie osoby z reguły mają ciemną oprawę oczu, co niezbyt dobrze wygląda z jasnymi włosami.  Wybierając farby do włosów zdecyduj się raczej na dobrą zmianę, by później nie żałować. Wiele osób o ciemnych, naturalnych włosach decyduje się jednak na farbowanie na jasny kolor. Większość z nich niestety później żałuje. Szczególnie jeżeli farbowanie rozpoczęło się już od wczesnych lat. Włosy traktowane rozjaśniaczem po jakimś czasie zaczynają nam się odwdzięczać złym traktowaniem i są po prostu brzydkie. Często wysuszone, nie wyglądają zachwycająco. Później chcemy powrócić do naturalnego koloru, który nie wydaje nam się wcale taki zły. Jednak ciągłe farbowanie włosów, pogarsza nie tylko stan włosów ale również ich naturalny wygląd. Więcej na temat nowoczesnych środków do pielęgnacji włosów przeczytasz na branżowych portalach

Czasami oczywiście zdarza się, że włosy mimo ciągłego farbowania nie tracą na wyglądzie, jednak to już sprawa natury. A nie wszystkie kobiety niestety ona obdarzyła zdrowymi, pięknymi włosami. Jeżeli zamierzasz się farbować musisz wybrać odpowiednią farbę, która jak najmniej będzie niekorzystnie oddziaływać na twoje włosy. Takie farby zakupisz w profesjonalnych sklepach. Mogą to być na przykład internetowe sklepy fryzjerskie.  W takim sklepie znajdziesz mnóstwo farb Schwarzkopf lub Kerastase, naprawdę dobrej jakości. Warto, więc zwrócić uwagę na taki fryzjerski sklep i to właśnie w nim dokonać zakupu. Przed podjęciem decyzji przeczytaj opinie zamieszczone na internetowych stronach, dzięki temu wybór będzie nie tylko o wiele łatwiejszy ale również będzie trafiony. A to jest najważniejsze.

Essenza, ul. Kamienna 103, 50-547 Wrocław